Jdi na obsah Jdi na menu

Co je to Visual Kei a co Oshare Kei

3. 7. 2010

Co je vlastně Visual kei? Jde o styl ve, kterém je vlastně každá písnička jiná, nejde o vyhraněný styl. Víc než o písničky jde o to co nejvíc šokovat.
Spousta členů ve Visual kei se převlíká do kostýmů různých postav z anime a mangy (cosplay) a dává si podle nich jména nebo přezdívky.
Například Alice Nine (Arisu, Alice9) - jejich jméno vzniklo podle legendární knížky Alenka v říšši dívů, anglicky tedy Alice in Wonderland.
Hodně z těchto členů se zžeňšťuje, například takový Mana (Malice Mizer, Moi Dix Mois). Jeho styl alá gothic lolita zná snad každý. Ale většinou to bývá spíše pro sérii určitých fotek (i když u Many už je to vyloženě vyhraněný styl), jak se jednou zmínila Corci "Miyaviho jsem v šatech na koncertě fakt neviděla XD".
Například takový Gackt(-sama XD) napodobuje Clouda/Tiduse (stále se neví, ale oni jsou si dost podobní tak je to jedno) nebo Squalla z herní série Final Fantasy.
Za zakladetele Visual kei se považují X - Japan, to bylo cca v osmdesátých letech.
Postupem času samozřejmě vznikali odvětví Visual kei a nejznámějším je asi Oshare kei.
Oshare kei je dá se říct opak Visual Kei. zatímco ve Viusal Kei jsou texty většinou smutné, dramatické - v Oshare kei je tomu naopak a texty bývají veselé. Stejně tak barvy - bývají pastelové, veselé, barevné - přesný opak Visual kei.

Příklady Visual Kei kapel - Nightmare, Moi dix Mois, X Japan, Gazette, Dir en Grey, D'Espairsray, Versailles a další.
Příklady Oshare kei kapel: Alice Nine, An café, Ayabie a další.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář